EJL: Iš Alytaus grįžome ne tuščiomis

Praėjusį šeštadienį Marijampolės ekipos, dalyvaujančios Elitinių jaunių lygų (EJL) čempionatuose, viešėjo Alytuje. Iš Dzūkijos sostinės abi komandos negrįžo tuščiomis, – kol kas mūsų jaunimas daugumoje rungtynių kaunasi kaip liūtukai, neleisdami varžovams lengviau atsikvėpti.

Pirmieji šeštadienį į Alytaus dirbtinės dangos aikštę žengė EJL U-19 ekipos.  Alytaus FA „Dainava“ U-19 ir Marijampolės „Sūduva“ U-19 susitikimą tiesiogiai transliavo Futbolo.tv, taip „atidarydama“ šio sezono EJL transliacijų sezoną.

Tie, kurie žiūrėjo šias rungtynes galutinį rezultatą jau žino, o kitiems pranešime, kad pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis – 0:0, o po to sekusioje 11 m baudinių serijoje tikslesni buvo šeimininkai. Visgi, marijampoliečiai nusipelno gerų žodžių už kovingumą bei pelnė tašką savo sąskaiton. Komandos treneris Andrius Larčenka, kalbėdamas apie rungtynes, pažymėjo nemažai pozityvių dalykų.

„Šiek tiek keitėsi startinė sudėtis. Turėjome kelis traumuotus  žaidėjus,  Dovydas Kazlauskas negalėjo žaisti dėl  diskvalifikacijos. Tad buvome truputį „nukraujavę”. Džiaugiuosi tuo, kad eilinį kartą jaunimas parodė tvirtą charakterį, kovingumą. Po pirmojo kėlinio, kuriame šiek tiek pranašiau žaidė alytiškiai, padarėme keletą keitimų ir antrajame kėlinyje jau mes dažniau kūrėme pavojingus momentus prie varžovų vartų. Truputį gaila, kad nepavyko išnaudoti poros gerų progų įvarčiui pasiekti. 0:0 ir  –  jau trečioji baudinių serija sezone… Šį kartą mušant baudinius pritrūko tikslumo. Tačiau džiaugiamès, kad ketvirtose rungtynėse vėl renkame taškus. Išskirčiau „tvarkingai” sužaidusią gynėjų grandį bei vartininką. Taip pat – su kapitono ir lyderio vaidmeniu jau apsiprantantį „komandos variklį” Tomą Janušauską. Su nekantrumu laukiame trečiadienį atvykstant čempionų,  panevėžiečių“, – kalbėjo vienas iš komandos strategų.

Tuo tarpu „Sūduvos“ U-17 komanda važiavo Dzūkijos sostinėn ne ko kito, o pergalės. Principiniai varžovai iš Alytaus šiuo metu išgyvena ne pačius geriausius laikus, tad tas tikėjimas, kaip parodė rungtynės, buvo pagrįstas. Kita vertus, pranašumas „popieriuje“ yra niekas, jį reikia įrodyti aikštėje. Ir kiekvieną kartą – vis iš naujo.

Šiose rungtynėse „Sūduvos“ U-17 ekipai tai pavyko padaryti „su kaupu“. To patvirtinimas – galutinis rungtynių rezultatas, – 4:0 marijampoliečių naudai. Įvarčiais pasižymėjo Karolis Skamarakas, Džiugas Omilevičius, Paulius Kuconis (iš 11m baudinio) ir po keitimo pasirodęs Aidas Asijevičius.

Ekipos treneris Algimantas Dvareckas, kaip įprasta,  buvo konkretus. „Jau nuo rungtynių pradžios pradėjome kontroliuoti aikštės vidurį. Atakas kūrėme vieną po kitos, bet pirmą kėlinį pasižymėti pavyko tik Karoliui. Antrajame kėlinyje ir toliau buvome padėties šeimininkais, pelnėme dar tris įvarčius. Šiame susitikime buvome tikrai stipresni, tad pergalė – pelnyta“.

EJL čempionatai įsibėgėjo ir sekančios rungtynes – jau čia pat, šį trečiadienį. Reikia pasakyti, kad abiejų mūsų ekipų laukia rimti išbandymai – rungtynės su turnyrinių lentelių kaimynais iš Panevėžiečio. EJL U-17 pirmenybių lyderiai, Panevėžio FA- PRSSG- FK Panevėžys komanda po keturių turų dar nėra praradusi taškų ir rikiuojasi lentelės viršuje. EJL U-19 lentelėje Marijampolės ir Panevėžio futbolininkus taipogi skiria tik vienas taškas. Tad laukia karštos kovos, kurioms reikalingas ne mažiau karštas palaikymas!