„Sūduva” kontrolinėse rungtynėse nepaliko vilčių „Nevėžiui”

„Arvi” futbolo arena

Rungtynių teisėjas – Vytenis Kazlauskas

Marijampolės „Sūduva” 4-0 Kėdainių „Nevėžis”

35′ [1-0] E. Veliulis

41′ [2-0] N. Jamak (11 m.)

60′ [3-0] K. Laukžemis

64′ [4-0] M. Kardokas

Startinė aikštės šeimininkų sudėtis: D. Bartkus (46′ K. Timofejevas), I. Tsyvilka (46′ D. Isoda), N. Prebiračevič (46′ T. Mikuckis), M. Ugge (46′ M. Kovačevič), V. Bagdanavičius (46′ V. Slavickas), N. Jamak (46′ M. Šoblinskas), A. Vaskela (46′ D. Antanavičius), A. Kecap (46′ V. Baranovskij), K. Chvedukas (46′ M. Kardokas), E. Veliulis (46′ A. Brokas), T. Radzinevičius (46′ K. Laukžemis).

Marijampolės „Sūduva” jau nuo pat rungtynių pradžios neleido laisvai žaisti svečiams iš Kėdainių. Marijampoliečiai nuolat kontraliavo kamuolį bei agresyviai spaudė „Nevėžio” futbolininkus jų aikštės pusėje.

„Sūduva” nuolat rengė pavojingas atakas, po vienos iš jų, 6-ąją susitikimo minutę, tik vartų skersinis išgelbėjo svečius nuo įvarčio. Marijampoliečiai surengė pozicinę ataką, kurios metu Ernestas Veliulis kairiame atakos krašte suklaidino gynėją, įsiveržė į baudos aikštelę ir atliko žemą bei stiprų perdavimą į „Nevėžio” vartininko aikštelę. Vienu lietimu kamuolį į vartus nukreipti mėgino Nerminas Jamakas, tačiau „sūduviečio” smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į varžovų vartų skersinį.

Po kelių minučių pavojus kilo kitame krašte. „Sūduvos” saugas Admiras Kecapas techniškai apžaidė „Nevėžio” gynėją bei atliko stiprų smūgį, tačiau legionieriaus smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai į Kėdainių ekipos vartininką.

25 minutę po Nermino Jamako pakelto kampinio puikiai baudos aikštelėje atsidengė Maximiliano Ugge, tačiau italo galva smūgiuotas kamuolys atšokęs nuo žemės praskriejo visai greta „Nevėžio” vartų skersinio.

Po kelių minučių agresyviai sužaidęs Ernestas Veliulis perėmė kamuolį iš „Nevėžio” krašto gynėjo ir perdavė jį į baudos aikštelę Karoliui Chvedukui, tačiau iš nepatogios padėties smūgiavusio „Sūduvos” saugo smūgį sugavo Kėdainių ekipos vartus gynęs D. Lastauskas.

35 minutę „Sūduva” išsiveržė į priekį. Aikštės viduryje „Nevėžio” saugas sužaidė ranką, tuo pasinaudojęs I. Tsyvilka greitai įžaidė kamuolį ir pradėjo marijampoliečių greitą ataką, kurios metu Nerminas Jamakas puikiai „įmetė” kamuolį į laisvą plotą kertančiam T. Radzinevičiui, o šis atliko precizišką perdavimą Ernestui Veliuliui, kuriam beliko įmušti į tuščius vartus.

Ne ilgai trukus „Sūduva” padvigubino rezultatą. Karolis Chvedukas įsiveržė į baudos aikštelę, kur jį neleistinai sustabdė varžovų gynėjai. Rungtynių teisėjas Vytenis Kazlauskas paskyrė 11 metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo Nerminas Jamakas.

Kėlinio pabaigoje galėjo kristi dar vienas įvartis, du stiprius Admiro Kecapo smūgius iš maždaug 11 metrų atstumo atmušė „Nevėžio” vartininkas, o atšokusį kamuolį į vartus slysdamas įmušti bandė T. Radzinevičius, tačiau nesėkmingai.

Po pirmojo kėlinio „Sūduva” pirmavo rezultatu 2:0.

Antrame kėlinyje „Sūduva” pakeitė visus vienuolika aikštėje buvusius žaidėjus, tai nesutrukdė ir toliau dominuoti aikštėje. 60 minutę Vaidas Slavickas stipriai smūgiavo į važovų vartus, tačiau kamuolys kliudė varžovų gynėją ir atšoko tiesiai Karoliui Laukžemiui po kojomis. Techniškai sužaidęs puolėjas suklaidino gynėją ir stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į tinklą.

Po keturių minučių „Sūduva” dar kart padidino rezultatą. Po Domanto Antanavičiaus pakelto kampinio Markas Kardokas vienu lietimu nukreipė kamuolį į varžovų vartų tinklą.

Per likusį laiką dar kelis kartus pasižymėti galėjo „Sūduvos” futbolininkai, tačiau marijampoliečiams vis pritrūkdavo sėkmės. „Sūduva” kontrolinėse rungtynėse iškovojo įtikinamą pergalę rezultatu 4:0.