Būsimas varžovas: FK „Turnovo“ ( Makedonija )

Būsimas varžovas: FK „Turnovo“ ( Makedonija )

 

FK TurnovoMarijampolės „Sūduvos“ futbolininkai jau artimiausią ketvirtadienį pradės kovas UEFA Europos lygoje, kur susitiks su FK „Turnovo“ klubu iš Makedonijos.

 

Mažo miestelio komanda

 

FK „Turnovo“ klubas yra iš Turnovo miestelio, kuriame gyvena vos daugiau nei 500 žmonių. Rungtynės su „Sūduva“ Makedonijos komandai bus pirmoji UEFA Europos lygos patirtis klubo istorijoje. Kaip pasakė komandos vartininkas Stojanas Dimovski, tai bus „svarbiausios rungtynės komandos istorijoje“.

 

Ši mažo miestelio, esančio Makedonijos pietryčiuose, komanda į aukščiausiąją šalies lygą prasimušė 2008 metais. Nuo to laiko klubas tobulėjo ir praėjusiame sezone užėmė trečiąją vietą savo čempionate. Įdomu, kad šalies čempionatas Makedonijoje vyksta ruduo – pavasaris principu, o vasarą komando ilsisi.

 

Paskutinis čempionatas „Turnovo“ klubui baigėsi labai nelaimingai – buvo patirtas triuškinantis pralaimėjimas FK „Vardar“ komandai rezultatu 0-5 ir prarasta pirmoji vieta turnyrinėje lentelėje.

 

UEFA Europos lyga – iššūkus

 

„Tai bus svarbiausios rungtynės mūsų klubui ir pirmas mačas Europoje, todėl ketvirtadienio susitikimas mums bus tarsi finalas“,- kalbėjo „Turnovo“ klubo vartininkas Stojanas Dimovski.

 

Makedonijos klubas yra jauna komanda, kurios amžiaus vidurkis vos 24 metai, tačiau S.Dimovski tikina, kad tai nebus trukdis demonstruoti kokybiško futbolo.

 

„Mes kartu žaidžiame pora pastarųjų metų, todėl labai gerai vienas kitą pažįstame. Žinome, kad mūsų oponentai žaidžia UEFA Europos lygoje ne vienerius metus, bet pasitikime savo privalumais.“

 

 

Didžiausią grėsmę kelia puolėjai

 

2012/2013 metų sezone du „Turnovo“ futbolininkai pelnė 34 iš 49 komandos įvarčių – tai 27 metų saugu pristatomas Dejanas Blazevskis bei 29 metų tikras puolėjas Zoranas Boldavalievas.

 

„Lietuvos komanda turi nedidelį pranašumą prieš mus, nes turi daug Europos patirties turinčių žaidėjų. Kaip ten bebūtų, mes esame motyvuota, progresuojanti komanda“, kalbėjo Z.Boldovalievas.