Baigėsi „Stoke City FC“ futbolo stovykla Marijampolėje ( foto galerija, video )

Baigėsi „Stoke City FC“ futbolo stovykla Marijampolėje ( foto galerija, video )

 

Stoke city logoMarijampolės ARVI futbolo arenos treniruočių aikštyne š.m. birželio 16-20 dienomis vyko VšĮ Marijampolės futbolo klubas ir Anglijos Barclays Premier lygos futbolo klubo STOKE CITY FC jungtinis futbolo projektas „Treniruokis, auk, tobulėk su Stoke City FC“. Projektas subūrė nemažą būrį futbolui neabejingų vaikų nuo 5 iki 16 metų iš pačių įvairiausių Lietuvos miestų, su kuriais visą savaitę užsiėmimus vykdė keturi Stoke City futbolo akademijos treneriai. Pagal savo amžių ir gebėjimų lygį vaikai buvo suskirstyti į keturias grupes, su kiekviena iš kurių dirbo po vieną Anglijos futbolo klubo akademijos trenerį.

 

Su projekto kasdienybe galite artmiau susipažinti peržiūrėję  VIDEO MEDŽIAGĄ.

 

Tokio pobūdžio projektas Marijampolėje buvo vykdomas pirmą kartą ir tikrai smagu, kad jį suorganizuoti padėjo vienas seniausių pasaulio ir Anglijos Premier lygos futbolo klubų Stoke City FC. Projektas turėjo keletą tikslų. Svarbiausi jų – futbolo sporto šakos populiarinimas, futbolą žaidžiančių Lietuvos vaikų supažindinimas su angliškojo stiliaus futbolo ypatumais,  pasidalinimas gerąja patirtimi atpažįstant, ugdant ir treniruojant galimus ateities talentus. Šio projekto pagalba projekto dalyviai turėjo puikią progą ne tik palavinti savo sportinius įgūdžius, bet ir pajausti kitokio pobūdžio treniruočių stilių, pažinti kitokį požiūrį į futbolą ir bendravimą.

 

VšĮ MARIJAMPOLĖS FUTBOLO KLUBAS dėkoja STOKE CITY FC klubui už šiltą ir nuoširdų bendradarbiavimą projekto metu bei už unikalią galimybę pajausti dalelę angliško futbolo ir Marijampolėje, bendraujant, sportuojant ir tobulėjant kartu su Stoke City FC.

 

VšĮ MARIJAMPOLĖS FUTBOLO KLUBAS taip pat reiškia nuoširdžią padėką UAB „Mantinga“, kuri neliko abejinga sportinei iniciatyvai ir suteikė paramą projekto organizatoriams savo gaminama produkcija. UAB „Mantinga“ dėka visi projekto dalyviai visą savaitę pertraukėlių metu galėjo pasmaližiauti ir pasistiprinti UAB „Mantinga“ užkandžiais.

 

Prie sklandžios projekto eigos prisidėjo ir šeši šaunūs Marijampolės Šv.Cecilijos gimnazijos auklėtiniai: Vaida Eirošiūtė, Emilė Kaušilaitė, Audronė Jasulaitytė, Laura Janulevičiūtė, Paulius Virkūnas ir Gytis Krizena. Ačiū jums už malonų bendradarbiavimą ir aktyvią pagalbą organizatoriams futbolo projekto veiklų metu.

 

 

IMG_6391 (1280x853)Apie pasibaigusį futbolo projektą, laiką praleistą Marijampolėje ir mūsų futbolo problemas Fksusuva.lt pasikalbėjo su „Stoke City“ futbolo akademijos U-15 komandos treneriu Liam Peart.

 

Papasakokite, kokių tikslų vedamas Stoke City klubas atsiuntė savo jaunimo trenerius į Marijampolę?

Mes atvykome į Lietuvą, kad reklamuotume „Stoke City“ vardą, kurtume tarptautinius ryšius. Tai viena priežastis. Kita priežastis – rasti klubą – partnerį, kuriam galėtume save pristatyti, dalintis idėjomis ir padėti tobulėti. Jokiu būdu nesakome, kad čia dirbantys treneriais atlieka savo darbą blogai. Atvirkščiai – jie dirba puikiai, tiesiog kitoks požiūris, idėjos visuomet duoda naudos.

 

Koks pirmas įspūdis apie Marijampolę ir futbolą čia susidarė atvykus?

Pirmas įspūdis atvykus iš Anglijos buvo tas, kad Marijampolė yra labai mažas, bet itin gražus miestas. Pirmas įspūdis apie treniruotis atėjusius vaikus buvo puikus – matėsi, kad jie žino, ko atėjo ir nori čia būti. Jų darbas, atsidavimas ir noras žaisti mus sužavėjo. Mums, visiems keturiems čia dirbusiems treneriams, tai buvo puiki patirtis.

 

 

Palyginkite panašaus amžiaus vaikus Lietuvoje ir Anglijoje.

Fiziškai, techniškai – vaikai panašūs. Tačiau Anglijos vaikai lenkia savo bendraamžius taktiškai. Jie geriau „skaito“ žaidimą, greičiau priima sprendimus, geriau „palaiko“ kamuolį, ne tik siunčia jį į priekį. Taigi taktinis pasiruošimas yra ta vieta, kur lietuviams reikia tobulėti labiausiai. Psichologiniu požiūriu sakyčiau, jog vaikai Lietuvoje yra labai pasitikintys savimi visose situacijose.

 

Futbolo treniruotės buvo vykdomos penkias dienas. Ar per tokį laiką įmanomas vaikų patobulėjimas?

Ne, per tokį laiką galima juos užvesti ant tinkamo kelio, tačiau toliau dirbti jie turi patys. Mes dirbome taktiškai, atlikinėjome rungtynių situacijas ir pagal tai, ką sužinojo vaikai turi dirbti toliau.

 

Jūsų nuomone, kokios yra pagrindinės Lietuvos  futbolo problemos, kurios neleidžia jam pasiekti kitų Europos valstybių lygio?

Stebėjau jūsų pagrindinės komandos rungtynes. Mano nuomone, pagrindinė problema yra komandų paruošimas žaisti protingą futbolą. Lietuviai futbolą žaidžia krepšinio stiliumi – gavę kamuolį nori nubėgti tiesiai ir pelnyti taškus. Futbolą reikia žaisti sumaniau, protingai laikant kamuolį ir varginant varžovą, o tada smogiant.

 

Grįžkime prie šios stovyklos. Ar ji pateisino Jūsų lūkesčius?

Taip, žinoma. Čia praleidome fantastiška laiką, šypsojosi visi – ir mes, ir vaikai. Sporte tai svarbiausia – futbolas turi teikti malonumą.

 

Ar galima tikėtis, kad „Stoke City“ dar surengs panašių projektų?

Taip, tikimės, kad tai pavyks. Ne vieni tėvai klausė mūsų ar sugrįšime kitais metais, atsakėme, jog tikimės. Mus tikrai domina sugrįžimas į Lietuvą ateityje.

 

Ar iš 50 stovykloje dalyvavusių vaikų matėte tokių, kurių gabumai ryškiai išsiskirtų?

Taip, tačiau dauguma jų buvo jaunesnio amžiaus. Tarp 7-12 metų vaikų tokių buvo 2 ar 3. Jie tikrai atitiko Anglijos futbolo akademijos lygį. Tarp vyresniųjų problemos kaip jau minėjau anksčiau – taktinės. Jos neleidžia vaikinams atitikti Anglijos futbolo akademijos lygio.

 

Jeigu vaiko gabumai atitinka reikalavimus ir jis nori išvykti treniruotis į Angliją. Ar tai įmanoma?

Taip, mes turime futbolo vystymo mokyklą (Football development school), kur vaikai gali atvykti savo atostogų metu ir treniruotis. Vėliau juos stebėtų „Stoke City“ treneriai ir jeigu vaikai atitiktų akademijos lygį, galėtų patekti į mūsų akademiją, nors žinoma, jokių garantijų tam nėra.

 

 

[print_gllr id=7579]