A lygos apžvalga: intrigos katilas kaista vis labiau

Praėjusi savaitė A lygos klubams buvo intensyvi. Per ją spėta sužaisti du turus – 25-ąjį ir 26-ąjį. Kovoje dėl medalių intriga didėja su kiekvienu turu ir paskutiniai du sezono mėnesiai žada būti labai įnirtingi.

Alyga.lt

Pavijo. Pirmą kartą šiemet A lygos lyderiais tapo Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai, nuo sezono pradžios kantriai sekę Marijampolės „Sūduvą“. Labai svarbi žalgiriečiams buvo pergalė tarpusavio rungtynėse Vilniuje (1:0) praėjusį penktadienį. O šią savaitę abu lyderiai susilygino pagal pelnytus taškus (po 52). „Žalgiris“ yra pirmoje vietoje dėl palankesnių tarpusavio rungtynių rezultatų (0:0, 2:3, 1:0, 1:0). Valdo Urbono auklėtiniai pastaruoju metu demonstruoja įspūdingą sportinę formą. Po vasaros pertraukos žalgiriečiai laimėjo visas šešerias rungtynes, per jas įmušė 19 įvarčių ir nepraleido nė vieno.

Neįmuša. Ne tokia gera savaitė buvo čempionams. „Sūduva“ iš pradžių pralaimėjo „Žalgiriui“, o po to, kaip išsireiškė treneris Vladimiras Čeburinas, „klampiose“ rungtynėse namie neįveikė „Trakų“. Dvikova baigėsi nulinėmis lygiosiomis. V. Čeburino asistentas Audrius Ramonas susitikime su klubo sirgalių atstovu neigė spėjimus apie „Sūduvos“ komandos žaidimo duobę. „Ir mes, ir aistruoliai, tapome išlepinti gero „Sūduvos“ žaidimo. Pripratome, kad kas benutiktų, „Sūduva“ vis tiek dantimis, nagais išplėš pergalę. Taip, turime sunkumų, dabar neįmušame. Bandome keisti žaidėjus, ieškoti puolėjų, kurie įmuštų“, – kalbėjo A. Ramonas.

Intriga. Naujas puolimo galimybes „Sūduvos“ treneriai galės pademonstruoti šeštadienį, kai dar kartą susitiks su „Trakais“. Šį kartą – sostinės LFF stadione (16 val.). Tai bus atidėtas 21 turo mačas, lemsiantis daug. Dar vienas „Sūduvos“ kluptelėjimas būtų naudingas „Žalgiriui“. Taškų praradimas būtų skausmingas ir „Trakams“, kurie dėl trečios vietos kaunasi su Kauno „Stumbru“, šiuo metu surinkusiu 1 tašku daugiau.

Išsprūdo. Tikslą išlikti šešetuke išsikėlusio Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai sunkiai renka taškus, o pastaruoju metu jiems du sykius iš eilės išsprūdo pergalė žaidžiant namie. 23 turo rungtynėse klaipėdiečiai praleido įvartį paskutinę minutę kovoje prieš „Jonavą“ (1:1), o šią savaitę jautė pergalės skonį mače prieš „Palangą“, bet viską pakeitė išlyginamasis Simono Urbio įvartis penktąją pridėto laiko minutę (1:1). Nepaisant to, „Atlanto“ trenerio Anatolijus Šelestas savo žaidėjams priekaištauti nebuvo linkęs.

Sugrįžimas. Edvinas Baniulis atsitiesė po sunkios traumos ir sugrįžo į aikštę. „Trakų“ puolėjui per Europos lygos rungtynes su Velso „Cefn Druids“ komanda liepos pradžioje skilo kaukolė. Išgijęs po šio sužalojimo, 21-erių futbolininkas praėjusią savaitę vėl žengė į aikštę ir pratinosi prie kontaktinio žaidimo. Rungtynėse prieš „Palangą“ jis sužaidė 16 minučių, prieš „Sūduvą“ – 7. „Buvo sunku nusėdėti, nes kai komanda žaidė, kiekvieną sekundę norėjosi būti aikštėje“, – po gydymo periodo klubo svetainei prisipažino E. Baniulis, žaidžiantis ir besitreniruojantis su specialia apsaugine veido kauke.​

Finišas. A lygos sezonas po truputį artėja link pabaigos. Pagrindiniame čempionato etape klubai per artimiausias 4 savaites sužais 13 rungtynių. Po to pirmasis lygos šešetukas vieno rato sistema pratęs kovą dėl apdovanojimų.

Taurė. Lietuvos futbolo bendruomenės žvilgsniai sekmadienį kryps į Alytų. Čia SHARP LFF Taurės varžybų finale susigrums „Žalgirio“ ir „Stumbro“ klubai. Žalgiriečiai sieks revanšo už pralaimėjimą praėjusio sezono Taurės finale, kai „Stumbrui“ jie nusileido 0:1. Sėkmės atveju „Žalgiriui“ tai būtų jau 11-asis trofėjus, „Stumbrui“ – 2-asis.