„Sūduvai” nepavyko pralaužti „Ekrano” gynybos

Rungtynių teisėjas – Nerijus Dunauskas

Marijampolės „Sūduva” 0-0 Panevėžio „Ekranas”

„Sūduva”: D. Bartkus, M. Čininkas, I. Tsyvilko, M. Ugge, V. Bagdanavičius, M. Grigaravičius ( 80′ G.Russo ), K. Chvedukas, M. Šoblinskas, V. Baranovskij, C. Martinez (68′ A. Vaskela), T. Radzinevičius.

„Ekranas”: L. Žukauskas, M. Dūda, Sig. Urbys, D. Petrauskas, T. Salamanavičius (76′ A. Susnjar), R. Stanulevičius (46′ E. Tamulevičius), A. Tarlazis Vieira (57′ F. Silva Elias), D. Norvilas, E. da Silva Campos, P. Daukša, Elivelto.

Rungtynių pradžioje dominavo Marijampolės „Sūduvos” futbolininkai. Aikštės šeimininkai daugiau kontroliavo kamuolį aikštės viduryje taip priversdami „Ekrano” futbolininkus atsitraukti į gynybą. Marijampoliečiai uždirbo keletą kampinių ir surengė porą pavojingų reidų panevėžiečių baudos aikštelėje, tačiau pavojingai smūgiuotį į vartus per pirmas 15 minučių nepavyko.

23 rungtynių minutę pasižymėti galėjo Karolis Chvedukas, bet po Tomo Radzinevičiaus perdavimo iš krašo jo smūgis galva skriejo šiek tiek virš vartų.

Įpusėjus pirmąjam kėliniui žaidimo kontrolė ir toliau priklausė „Sūduvos” futbolininkams. Marijampoliečiai žaidė aktyviau, labiau atakuojantį futbolą, o  gerų progų įvarčiui įmušti vis pritrūkdavo tikslumo. Tuo tarpu „Ekranas” žaidė atsargiau, labiau gynybinį futbolą paremtą greitu išėjimu į atakas.

33 minutę po gražios kombinacijos tarp Tomo Radzinevičiaus, Karolio Chveduko ir Mindaugo Grigaravičiaus galėjo kristi įvartis į „Ekrano” vartus. Mindaugas Grigaravičius sulaukęs puikaus perdavimo krisdamas galva smūgiavo greta virpsto.

Po kelių minučių „Sūduvos” komandą gelbėjo vartininkas Džiugas Bartkus. „Ekranas” surengė pavojingą greitą ataką, kurios metu panevėžietis Donatas Petrauskas atsidūrė vienas prieš D. Bartkų, tačiau „sūduviečių” vartininkas sužaidė patikimai ir smūgį atrėmė.

Kėliniui artėjant prie pabaigos pavojingai iš baudos aikštelės krašto smūgiavo „Ekrano” futbolininkas Dovydas Norvilas, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų, o dar vieną tolimą ir pavojingą „Ekrano” futbolinikų smūgį atrėmė meistriškai sužaidęs Džiugas Bartkus.

Pirmąjame kėlinyjei nei vienai komadai nepavyko įmušti įvarčio, rezultatas išliko 0:0.

Antrą kėlinį „Sūduva” pradėjo pavojinga ataka. Carlos Marinez prasiveržė dešiniuoju atakos kraštu ir atliko gerą perdavimą baudos aikštelėje buvusiam Mindaugui Grigaravičiui, tačiau pastarasis žaidėjas į kamuolį nepataikė.

Įsibėgėjus antąjam kėliniui žaidimas tapo lygesnis ir abi komandos turėjo po kelias progas įmušti, tačiau rezultatas iki 68 minutės išliko nepakitęs.

Atakose pavojingiau žaisdavo „sūduviečiai”, kurie pavojingai atakuodavo tiek greitame puolime, tiek žaisdami lėtesnį, pozicinį futbolą. Po keitimo aikštėje pasirodžius Giorgio Russo ir Arminui Vaskelai „Sūduvos” žaidimas puolime tapo tikslesnis ir šiek tiek greitesnis, tačiau šimtaprocentinių progų „Sūduva” neturėjo.

87 minutę po Giorgio Russo perdavimo Tomas Radzinevičius atsidūrė vienas prieš „Ekrano” vartininką Luką Žukauską, bet „Sūduvos” puolėjo smūgis skriejo tiesiai į vartininką.

Šiose rungtynėsenei vienai komandai taip ir nepavyko įmušti įvarčio. Rungtynės baigėsi lygiu rezultatu 0:0.