Nacionalinė Lietuvos futbolo rinktinė nepasipriešino Anglijai

Penktadienio vakarą Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė pirmą kartą Lietuvos futbolo istorijoje susitiko su Anglijos nacionaline rinktine. Atrankos į 2016 metų Europos futbolo čempionatą rungtynėse lietuvaičiai nepasipriešino galingiems varžovams, Anglija iškovojo pergalę rezultatu 4:0.

Legendiniame „Wembley” stadione vykusių rungtynių pradžia nesėkmingai susiklostė lietuviams. 7 susitikimo minutę įvartį į Giedriaus Arlauskio ginamus vartus pasiuntė „Manchester United” žvaigždė Waynas Rooney. Antrasis įvartis į Lietuvos rinktinės vartus krito pirmojo kėlinio pabaigoje, pasižymėjo Anglijos rinktinės puolėjas Danny Welbeckas. Antrosios dvikovos pusės pradžioje trečiąjį įvartį į Giedriaus Arlauskio ginamus vartus įmušė Raheemas Sterlingas. 71 minutę aikštėje pasirodęs jaunasis Harry Kane jau po dviejų minučių savo pirmose rungtynės vilkint Anglijos rinktinės marškinėlius pelnė įvartį. Per likusį rungtynių laiką įvarčių pelnyta nebuvo ir Anglijos nacionalinė futbolo rinktinė šventė įtikinamą pergalę.

Nuo pat rungtynių pradžios Lietuvos rinktinės gretose žaidė Marijampolės „Sūduvos” saugas Karolis Chvedukas. Marijampolietis aikštėje praleido visas 90 minučių.

Po šių rungtynių Lietuvos futbolo rinktinė atrankos į 2016 metų Europos futbolo čempionatą E grupėje rikiuojasi ketvirtoje vietoje. Lietuvaičiai surinkę šešis taškus per penkerias rungtynes lenkia Estijos ir San Marino futbolininkus.

Kitas atrankos rungtynes į 2016 metų Europos futbolo čempionatą lietuvaičiai žais birželio 14 dieną, Vilniuje, prieš Šveicarijos nacionalinę rinktinę.

Anglija 4-0 Lietuva

7′ [1-0] W. Rooney

45′ [2-0] D. Welbeck

58′ [3-0] R. Sterling

73′ [4-0] H. Kane

Nacionalinių rinktinių sudėtys:

Lietuva: G. Arlauskis; V. Andriuškevičius (83′ V. Slavickas), T. Kijanskas, M. Žaliūkas, G. Freidgeimas; S. Mikoliūnas (88′ D. Kazlauskas), T. Mikuckis (66′ S. Stankevičius), A. Žulpa, F. Černych, K. Chvedukas; D. Matulevičius.

Anglija: J. Hart; L. Baines, G. Cahill, P. Jones, N. Clyne; R. Sterling, J. Henderson (71′ R. Barkley), M. Carrick, F. Delph; W. Rooney (71′ H. Kane), D. Welbeck (77′ T. Walcott).