Lietuvos jaunimo rinktinė pasirodymą V. Granatkino turnyre pradėjo pergale

a9f400ce60dd587e12e5157026e0e31c

Lietuvos U-18 (gimusių 1999 m. ir jaunesnių žaidėjų) rinktinė pirmadienį Sankt Peterburge sėkmingai pradėjo tarptautinį Vladimiro Granatkino atminimo turnyrą ir pirmosiose C grupės rungtynėse 2:1 palaužė Azerbaidžano komandą.

Rungtynes prasidėjo įprasta žvalgyba ir lietuviai stipriai negrasino oponentų vartams. Visgi įsibėgėjus susitikimui azerbaidžaniečiai pradėjo spausti mūsų komandą ir savo meistriškumą parodė vartininkas Pijus Petkevičius. Pastarasis 19 minutę liko vienas prieš varžovų puolėją, bet atrėmė smūgį, o po minutės jis dar kartą sužlugdė Azerbaidžano auksinę progą pasižymėti.

Kėlinio gale Lietuvai pavyko pasinaudoti gauta proga standartinėje situacijoje. 44 minutę, po varžovų pražangos, buvo skirtas baudos smūgis toli nuo vartų. Ilgą perdavimą į baudos aikštelę sėkmingai „uždarė“ Tadas Paulikas, kuris atsikratė oponento priežiūros ir iš arti prie tolimojo virpsto nuginklavo vartininką Muradą Popovą.

Po pertraukos Azerbaidžano rinktinei pavyko atsigauti ir 53 minutę ji išlygino rezultatą. Po slalomo baudos aikštelėje, jos centre kamuolio sulaukęs Oksuzas Dogukanas stipriu smūgiu įveikė vartų sargą. Tačiau Lietuva šiose rungtynėse dar kartą puikiai išnaudojo standartinę situaciją – 57 minutę į oponentų vartus buvo skirtas baudos smūgis apie 20 metrų nuo vartų. Prie kamuolio stojo Edgaras Utkus, kuris meistriškai užsuko kamuolį į kairįjį vartų kampą.

Rungtynių gale lietuviams teko atlaikyti galutinį Azerbaidžano šturmą, tačiau Vytauto Vaškūno auklėtiniai su tuo susidorojo sėkmingai ir įsirašė pirmąją pergalę turnyre.

Marijampolės futbolo centro auklėtinis Tomas Janušauskas aikštėje pasirodė 46 minutę ir rungtyniavo iki mačo pabaigos.