13-ojo turo anonsas: „Sūduvos“ kelyje – žaidimą pagerinę panevėžiečiai

Šį šeštadienį ir sekmadienį bus sužaistos visos trejos 13-ojo turo Lietuvos futbolo A lygos rungtynės.

Alyga.lt

Gargždų „Banga“ – Vilniaus „Riteriai“. Rugpjūčio 1 dieną 17 val. Gargždai, Gargždų miesto stadionas. Ankstesnės rungtynės: 1:0, 1:1

Trečią ratą puikiai pradėjusi „Banga“ po šio mačo gali dar labiau sustiprinti savo poziciją pirmame ketverte.

Keletą mačų tylėjęs gargždiškių puolimas pastarajame susitikime Kaune prabilo visu gražumu – tada sužibėjo įvartį pelnęs bei rezultatyvų perdavimą atlikęs brazilas Renato Matosas. Vis dėlto puolėjas artimiausią akistatą dėl surinktų keturių geltonų kortelių bus priverstas praleisti. Be to, tai nėra vienintelė reikšminga netektis atakos smaigalyje – taip pat negalės žaisti traumą patyręs Julius Kasparavičius. Tikėtina, kad starto sudėtyje vietoje R. Matoso pamatysime Paulių Lotužį, kuris pirmame rate įspūdingu stiliumi nukovė būtent „Riterius“.

Tai yra akistata, kurios Vilniaus klubas pralaimėti neturi teisės. Jeigu taip nutiktų, abu klubus, likus vos 7 mačams iki čempionato pabaigos, komandas skirtų net 11 taškų praraja. „Riteriai“ pralaimėjo šešis mačus iš eilės, tačiau net penkiuose iš jų buvo nusileista minimaliais rezultatais. Pastarąją pergalę vilniečiai iškovojo būtent susitikime su „Banga“ – tai vyko „Hegelmann LFF taurės“ varžybose. Strategas Janušas Niedzwiedzas neturi nė vieno diskvalifikuoto žaidėjo, tačiau beveik kiekvieną mačą keičiama sudėtis ir sprendimai joje neduoda teigiamo rezultato.Šį sezoną „Sūduvai“ A lygoje beliko sužaisti 4 namų rungtynes! Dvejos iš jų – jau visai netrukus, o dėl leidžiamo žiūrovų skaičiaus ribojimo bilietų bus galima įsigyti labai ribotą kiekį. Kviečiame pasirūpinti savo vietomis jau dabar!

⚽️2020-08-02 17:00 „Sūduva“ – „Panevėžys“

⚽️2020-08-12 19:00 „Sūduva“ – „Žalgiris“Marijampolės „Sūduva“ – „Panevėžys“. Rugpjūčio 2 dieną 17 val. Marijampolė, „Hikvision“ arena. Ankstesnės rungtynės: 3:1, 3:0

Puolime šiokį tokį pagreitį įgavę čempionai susidurs su varžovu, kuris ženkliai pagerino savo žaidimą.

Sauliaus Širmelio kariaunai pavyko išlaviruoti gana sudėtingoje situacijoje ir Josipo Tadičiaus meistriškumo dėka iškovoti svarbią pergalę. Artimiausiose rungtynėse negalės žaisti trys diskvalifikuoti žaidėjai – Ignas Plūkas, Valerijus Šabala bei Domagojus Pušičius, tačiau svarbu yra tai, kad į rikiuotę grįžo Semiras Kerla, taip pat visas rungtynes Vilniuje sužaidė vis dar geriausios savo sportinės formos ieškantis Renanas Oliveira. Lietuvos čempionai per 7 dvikovas visus kartus nugalėjo „Panevėžį“, bet dabar varžovas demonstruoja bene geriausią žaidimą nuo tada, kai pradėjo žaisti Lietuvos čempionate.

Nepaisant trijų Joao Martinso treniruojamos komandos pralaimėjimų iš eilės, panevėžiečiai tuose susitikimuose su „Žalgiriu“ bei „Kauno Žalgiriu“ galėjo pretenduoti į taškus. Pastarasis mačas su vicečempionais aiškiai parodė, kad „Panevėžys“ tikrai yra pajėgus įkąsti ir čempionato lyderiams. Vis dėlto ekipos gynyba stokoja stabilumo – visą nuveiktą darbą nurašo bent viena arba dvi grubios klaidos, kurių oponentai panevėžiečiams neatleidžia. Aukštaitijos sostinės ekipa Marijampolėje ne žais pačios pajėgiausios sudėties: į rikiuotę po diskvalifikacijos grįš Jorge Eliasas, tačiau dėl tos pačios priežasties rungtyniauti negalės Sebastianas Vasquezas.

Vilniaus „Žalgiris“ – „Kauno Žalgiris“. Rugpjūčio 2 dieną 19 val. Vilnius, LFF stadionas. Ankstesnės rungtynės: 1:0, 2:3

13-ąjį turą užbaigs akistata, kuri parodys „Kauno Žalgirio“ ambicijas – mačą pralaimėjus, pasivyti abu čempionato lyderius būtų labai sudėtinga.

Keturias iš eilės pergales iškovojęs „Žalgiris“ susigrums su bene nepalankiausiu varžovu šiame sezone. Vilniečiai turėjo labai daug vargo Kaune, o sostinėje sužaidė prasčiausią mačą gynyboje, praleido 3 įvarčius bei pralaimėjo. Pastaruoju metu žiba Hugo Videmontas – prancūzas pelnė įvarčius keturiuose mačuose iš eilės ir ne sykį kompensavo dėl traumos negalintį žaisti Richlordą Enniną. Susitikimo Panevėžyje nebaigė Andrija Kaludžerovičius, tad nežinia, ar jis galės pasirodyti mače su „Kauno Žalgiriu“. Be to, rungtynėse su „Panevėžiu“ nežaidė traumą patyręs Mantas Kuklys.

„Kauno Žalgiris“ taip pat turi netekčių: ant žaliosios vejos akistatoje su „Banga“ nepasirodė Jurijus Bušmanas, o pirmame kėlinyje buvo pakeistas „Žalgirį“ antrame rate nubaudęs Philipas Otele. Kita vertus, į rikiuotę grįžo 1 įvartį pelnęs bei 3 rezultatyvius perdavimus atlikęs Gratas Sirgėdas. Įdomu tai, kad techninėje zonoje diriguojant Kauno komandos veiksmams nepamatysime Roko Garasto – dėl trijų geltonų kortelių futbolo specialistas šiam mačui yra diskvalifikuotas. Kauniečių pralaimėjimas reikštų 7 taškų prarają tarp abiejų komandų ir gerokai apsunkintų šansus pakovoti dėl pirmų dviejų vietų.